Wednesday, 13 Nov 2019

DÔLEŽITÉ BOLO PRINIESŤ FUTBAL NA NÁMESTIE, POVEDAL GREGORY DELTON O HĽADANÍ FUTBALOVÉHO TALENTU

Súčasťou úspešných exhibičných podujatí, medzi ktoré sa s hrdosťou zaraďuje aj akcia, ktorú zorganizovalo OZ Kľúč od Martina, je zákulisie, v ktorom sedia hráči, agenti či funkcionári. Podujatie podporil aj Miroslav Sapieta a spoluorganizátor Gregory David Delton.

 

Na podujatie Kľúč od Martina hľadá talent vo futbale sa prišiel pozrieť aj kapitán martinských futbalistov Miroslav Sapieta, ktorého mrzelo, že futbalista MŠK Žilina a turčiansky odchovanec Michal Škvarka nemohol prísť. „Nemôžem povedať, že som náhrada, ale nejako som sa tu ocitol a je mi aj cťou. Škoda, že Škvaro nemohol prísť, ale tak som rád, že deckám sa dnes páčilo a dúfajme, že im to pomôže, aby ich ten šport bavil aj ďalej,“ povedal s tým, že tu videl veľa talentov. „Bolo tu veľa šikovných chlapcov. Všetko je to o tom, aby chceli, aby ich to bavilo, aby ten futbal robili stále,“ prezradil recept na úspech Sapieta.
Predseda Výkonného výboru MŠK FOMAT Gregory David Delton bol nadšený, že sa podarilo ísť bližšie k ľuďom. „Dôležité pre mňa bolo dnes priniesť futbal na námestie, do srdca mesta Martin. A dať možnosť každému, aby si kopol jedenástku, alebo ukázal svoje schopnosti pri žonglovaní, hlavičkovaní,“ povedal s tým, že je to skvelá reklama na futbal a pohyb.

 

Dôležité pre mňa bolo dnes priniesť futbal na námestie, do srdca mesta Martin. A dať možnosť každému, aby si kopol jedenástku, alebo ukázal svoje schopnosti pri žonglovaní, hlavičkovaní.

Gregory D. Delton

 

„Deti nech vedia, že ten futbal ich baví a chcú ďalej trénovať a budú mať dobré výsledky. A ukazovať, že každý sa môže zapojiť do takejto akcie, aj naši hráči, ktorí sú vo FOMAT-e. A tiež tie talenty, čo neukazovali svoje schopnosti vo futbalových kluboch,“ povedal Delton, ktorého potešilo, že vo finále jedenástok sa stretol s brankárom FOMAT-u Samom Račekom. Predovšetkým však bolo dôležité, že si skvele zastal miesto medzi tromi žrďami. „Ukazoval tam, že aj pod tlakom dokáže veľmi dobre chytať a má dnes zaslúžené víťazstvo. Klobúk dole,“ uzavrel.
(tor), foto n, tor

 Ilustračná fotografia z podujatia Kľúč od Martina hľadá talent vo futbale. Na strelu sa pripravuje Marcel Maťovčík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *