UNIKÁTNU POCITOVÚ MAPU DO MARTINA PRINÁŠA PRÁVE NAŠE OZ

Nápadom Marcela Maťovčíka, iniciátora vzniku nášho OZ, bolo, aby sa pocitová mapa, ktorá zožala úspech v iných mestách, dostala aj do metropoly Turca. Vďaka tomuto projektu sa Martinčania môžu vyjadriť, ako sa cítia na jednotlivých uliciach.

 

Ľudia na stránke https://www.pocitovamapa.sk/martin-2018/ môžu odpovedať na jednotlivé otázky k vybraným lokalitám. Stránka mapuje oblasť atraktívnosti priestorov, dopravy, zelene a bezpečnosti. „Byť pri zrode niečoho nového je skvelý pocit,“ povedal Marcel Maťovčík s tým, že prítomnosť pocitovej mapy v Martine ho nesmierne teší. „Ľudia sa vďaka nej môžu vyjadriť a verím, že tak urobia. Prostredníctvom výstupov z pocitovej mapy bude mesto lepšie vedieť reflektovať ich potreby,“ prezradil.

OZ Kľúč od Martina verný svojmu cieľu – spájať ľudí a pomáhať skvalitňovať prostredie v mestských častiach Martina – neváhal a priniesol pocitovú mapu Martinčanom. Projekt bol úspešne realizovaný už aj v iných mestách, napríklad v susednej Žiline, poslúžil aj v Košiciach či v iných mestách. Vďaka tomuto projektu sa ľudia vyjadria napríklad k tomu, ktoré priestory sa im páčia, kde majú problémy s bicyklovaním, alebo kde je dostatok kvalitnej zelene. Pozývame Martinčanov, aby sa zapojili na stránke https://www.pocitovamapa.sk/martin-2018/

(tor), foto https://www.pocitovemapy.sk/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *