Wednesday, 13 Nov 2019

HĽADANIE FUTBALOVÝCH TALENTOV DOPADLO PERFEKTNE

Kľúč od Martina hľadal talent vo futbale a podujatie dopadlo perfektne. V prvú júnovú sobotu sme spoznali veľa talentovaných ľudí, ktorí sa chopili šance otestovať si svoju futbalovú zdatnosť. Na pomyselnom piedestáli sme ocenili tých najlepších v jednotlivých disciplínach. Okrem tradičných futbalových disciplín ako hlavičkovanie, žonglovanie či presnosť streľby, sme na prekrásnej novej umelej tráve špeciálne privezenej na túto príležitosť, merali aj rýchlosť streľby. Ďakujeme všetkým, ktorí prišli, ale aj sponzorom a v neposlednom rade predstaviteľom futbalového klubu FOMAT Martin.

 

Marián Smik: Bol som príjemne prekvapený

Jedným z účastníkov úspešného podujatia  bol Marián Smik s rodinou. Je presvedčený, že takto výborne zorganizované podujatie určite nemohlo byť prvoplánové a vie sa vďaka nemu urobiť veľa dobra.
Smik bol príjemne prekvapený celou organizáciou podujatia. „Myslel som si, že tu bude jedno stanovište s jednou disciplínou,“ povedal s tým, že podujatie sa navyše hodnotí ešte ľahšie, keďže prišlo aj množstvo ľudí. „Zišlo sa tu veľa detí a rodičov. Všetko, čo je robené pre deti, má svoj význam,“ prezradil a dodal, že z podujatia je cítiť profesionalizmus. „Nie je to akcia, ktorá je, podľa mňa, robená len aby bola, je robená veľmi kvalitne,“ povedal s tým, že o všetkom svedčil hneď prvý pohľad na Divadelné námestie v sobotné (2. 6. pozn. red.) predpoludnie. „Keď si pozriete prípravu tých jednotlivých disciplín, tak skutočne. A sa mi páči, že sú zapojené aj deti aj rodičia. Veľmi ďakujem za túto akciu a všetko dobré prajem,“ zhodnotil Smik, ktorý sa zapojil aj do niektorých disciplín. „Ja už mám svoj vek, tak išiel som skôr na jedenástky. Kopol som do stredu brány, tak som spokojný,“ uzavrel. Vedľa neho stála dcérka Stelka, ktorú vzal so sebou aj na rozhovor. Tiež chcela niečo povedať a podujatie zhodnotila tak milo detsky: „Strieľala som a hopkala som. Dopadla som dobre.“

 

Nie je to akcia, ktorá je, podľa mňa, robená len aby bola, je robená veľmi kvalitne.

Marián Smik

 

Príjemné podujatie, fajn pripravené, netajil Milan Jankola

Milan Jankola sobotné predpoludnie so svojimi synmi strávil užitočne na hľadaní futbalových talentov. Dovtedy netušil čo robí organizácia Kľúč od Martina, videl len bilbordy, ktoré ho nútili zamýšľať sa, čo to je. „Videl som to tak na bilborde, ale netušil som, čo to je,“ prezradil. V sobotu na Divadelnom námestí v Martine organizátori rozbalili, ako povedal Jankola, „príjemné podujatie, fajn pripravené“ a bol rád, že sem vzal aj svoje deti. „Už zažili viacej podujatí. S futbalom síce nie, ale viacero podujatí,“ prezradil s tým, že deti určite chce viesť ku športovým aktivitám. „K športu určite. A závisí od nich, aký si vyberú,“ dodal. Jankola sa tešil, že chlapci si otestovali svoj talent na futbal. „Vyskúšali jednu streľbu na bránu a aj s tým brankárom. Staršiemu sa darilo trošku lepšie, mladší ešte nemá tú silu,“ uzavrel s úsmevom. Jeho syn Matúš sa pochválil, že toto nebolo jeho prvé stretnutie s futbalom. „Áno, hral som za školu,“ povedal Matúš Jankola.

 

Pozrite si aj foto-galériu z podujatia.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *