Wednesday, 13 Nov 2019

SÚČASŤOU HĽADANIA FUTBALOVÉHO TALENTU BUDE MERAČ RÝCHLOSTI STRELY

V Martine budeme hľadať futbalové talenty. Už 2. 6. na Divadelnom námestí na účastníkov čakajú zaujímavé disciplíny, medzi ktoré sme zahrnuli aj atraktívne meranie rýchlosti kopania lopty. Príďte na zaujímavé podujatie a zavolajte aj svojich známych. Prispejete takto pohybom k zdraviu a možno budete stáť pri zrode budúcej futbalovej hviezdy.

Aj týmto podujatím chce OZ Kľúč od Martina prispieť k tomu, aby sa ľudia zabavili a zároveň mohli urobiť niečo užitočné. Nielen pre seba, ale aj pre svoje mesto či región. „Kľúč od Martina chce podporovať takéto mladé talenty,“ povedal Marcel Maťovčik s tým, že talentovanosť vyhodnotia aj tréneri. „Chceme, aby tam prišli mladí, aby tréneri videli, aké máme šikovné deti, aby sa prípadne zviditeľnili aj tí, ktorí už hrávajú futbal, či už v meste alebo obecných kluboch. A aby tréneri našli niečo, čo je v nich skryté,“ vyzdvihol dôležitú spoluprácu s futbalovým klubom FOMAT, ktorý už má svoju tradíciu vo formovaní talentovanej mládeže v dlhodobých tréningových a vzdelávacích procesoch. „Máme tu futbalovú školu na Hurbanovej ulici, ktorá je popri základnej škole špecializovaná na futbal. A to je priorita, aby tie malé deti, ktoré v sebe majú skrytý talent, aby sme ho v nich nejako otvorili. Preto sme pozvali aj trénerov, lebo tí najlepšie vedia hodnotiť talenty vtedy, keď ich vidia v akcii,“ spresnil Maťovčík s tým, že na posúdenie futbalovej zdatnosti poslúžia aj súťaže o atraktívne ceny.

 

Chceme, aby tam prišli mladí, aby tréneri videli, aké máme šikovné deti, aby sa prípadne zviditeľnili aj tí, ktorí už hrávajú futbal, či už v meste alebo obecných kluboch.

Účastníci sa môžu zapojiť do 4 disciplín: hlavičkovanie, žonglovanie, penalty a rýchlosť strely. V jednej disciplíne bude brána zakrytá. A do vyrezaných otvorov budú účastníci triafať a testovať presnosť umiestnenia svojej strely. „Potom je tam ľahšia súťaž pre deti, a to koľko hlavičiek dokážu urobiť. Nechýba súťaž v driblovaní. Takže tieto budú skôr zábavnou formou,“ spresnil s tým, že pripravené sú aj špeciálne súťaže v kopaní penált. „Tu budú dve kategórie: do 14 rokov a nad 14 rokov. Nad 14 rokov to bude na klasickú veľkú bránu a pre menších to bude na menší rozmer. Tam sa bude kopať vyraďovacím spôsobom, na každom stanovišti sú nastavené presné kritériá. Následne uskutočníme finále,“ doplnil.

 

 

Podujatie nie je vekovo ohraničené. „Podstatné pre nás je to, aby tam prišla mládež, aby sme ju zapojili. Je to od najmenších detí, ktoré môžu súťažiť v určitých kategóriách,“ prezradil a dodal, že nepôjde o nič ťažké a povzbudzuje všetkých, aby prišli užitočne stráviť túto výnimočnú sobotu. Pretože ak v každom čo i len objavíme nejakú novú pozitívnu vlastnosť, o ktorej sme predtým nevedeli, alebo nájdeme si nového kamaráta, už len tým sa veľmi obohatíme.

Spestrením bude aj špecialita, ktorú športoví nadšenci poznajú skôr zo zápasov NHL. „Aby si aj brankári na penaltových pozíciách oddýchli, bude pripravená súťaž v rýchlosti strely. Budeme mať špeciálny merač rýchlosti, kde si ľudia budú môcť aj viackrát, nebudeme to limitovať, zistiť, kto má najsilnejšiu strelu,“ uzavrel Marcel Maťovčík.

(tor)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *